Deklaracja Platformy Obywatelskiej przyjęta na I Krajowej Konwencji

Z RPedia
Zrzut ekranu z dokumentu deklaracji PO z I Krajowej Konwencji

Deklaracja Platformy Obywatelskiej z I Krajowej Konwencji - krótka, jednostronnicowa deklaracja polityczna przyjęta na I Krajowej Konwencji Platformy Obywatelskiej z 1 czerwca 2003 r. Deklaracja krytykuje Rząd Leszka Millera.

Deklaracja została umieszczona na stronie internetowej PO w postaci pliku *.doc[1] oraz w postaci osobnego artykułu[2].

Po Leszku Millerze rządy z ramienia tej samej partii czyli Sojuszu Lewicy Demokratycznej sprawował do 2005 r. Marek Belka. Były to ostatnie rządy tak mocno krytykowanego SLD. Z perspektywy czasu działalność Platformy Obywatelskiej może budzić nieufność i zdziwienie, ponieważ po 2005 r. SLD i cała lewica została faktycznie zmarginalizowana politycznie. Do politycznego życia przywróciła Leszka Millera, Marka Belkę właśnie Platforma Obywatelska - w ramach Koalicji Obywatelskiej zapewniając im w 2019 r. stanowiska europosłów w Parlamencie Europejskim.

Pełna treść deklaracji[edytuj | edytuj kod]

DEKLARACJA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

PRZYJĘTA NA PIERWSZEJ KRAJOWEJ KONWENCJI

W ciągu ostatnich dwóch lat Rzeczpospolita została zawłaszczona przez „państwo Millera”. Najważniejsze sprawy publiczne stały się powodem afer budzących odrazę. W ten sposób Leszek Miller toruje drogę do władzy dla politycznych barbarzyńców, gotowych zniszczyć wysiłki Narodu budującego niepodległą Rzeczpospolitą. Państwo Millera odstręcza obywateli od spraw publicznych.

  1. „Państwo Millera” służy partyjnym interesom, a nie obywatelom Rzeczpospolitej. Świadczą o tym liczne afery oraz bezwstydne zawłaszczenie instytucji i urzędów przez partyjne kliki i koterie. Nastąpiło zatarcie granicy między interesem kraju, a interesami towarzystwa trzymającego władzę. Tak obumierają państwa. Deklarujemy zdecydowaną wolę tępienia tych zjawisk!
  2. W państwie Millera szefowie spółek dyktują politykę rządu i przejmują władzę należną konstytucyjnym organom Rzeczpospolitej. Państwo Millera jest fasadą, skrywającą interesy oligarchów z nadania Leszka Millera.My wiemy jak przeciąć te zależności i zrobimy to!
  3. Państwo Millera lekceważy prawa obywateli i jest zawsze gotowe do nakładania dodatkowych obciążeń podatkowych tym, którzy najwięcej pracują i zatrudniają innych ludzi. Państwo Millera blokuje każdą racjonalną próbę zmniejszenia bezrobocia i ożywiania gospodarki.My wiemy jak powściągnąć molocha biurokracji i obniżyć podatki!
  4. W państwie Millera organy ścigania osłaniają interesy jego właścicieli, zamiast chronić obywateli. Prokuratura i służby specjalne są narzędziami walki politycznej. Tak długo, jak długo istnieje państwo Millera nikt nie może być pewien opieki prawa.Jesteśmy gotowi do walki o sprawny wymiar sprawiedliwości, bez którego wolność staje się ułudą!
  5. Państwo Millera chce zniszczyć niezależne media, słusznie upatrując w nich śmiertelne niebezpieczeństwo dla swej władzy i bezkarności.Będziemy zdecydowanie bronić wolności mediów przed państwem Millera!
  6. W państwie Millera pieniądze publiczne pochodzące z kieszeni obywateli są marnotrawione. W Państwie Millera nie jest możliwa realna naprawa finansów publicznych – bo to by oznaczało koniec tego państwa.My przeprowadzimy uczciwą reformę finansów publicznych, by Polska nie zmarnowała korzyści z członkostwa w UE!
  7. Państwo Millera powstało dlatego, że obywatele zaufali kłamstwom wyborczym, a cały system wyboru jest zły.Zrobimy wszystko, by zmienić obecną ordynacje wyborczą!

DEKLARUJEMY, ŻE UCZYNIMY WSZYSTKO,

BY PAŃSTWO MILLERA ZNIKNĘŁO.

Pliki[edytuj | edytuj kod]

Plik:Deklaracja Pierwsza Konwencja Krajowa.doc

Przypisy[edytuj | edytuj kod]