Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego z 2023 roku

Z RPedia

Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego z 2023 roku - program Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Program posiadał przynajmniej dwie wersje. Wcześniejsza z nich zawierała zapisy dotyczące tzw. Dobrowolnego ZUS, według których przedsiębiorcy mogliby rezygnować z opłacania ZUS na luźnych warunkach, ponosząc jedynie konsekwencje takiej rezygnacji[1] Co ciekawe, ta wersja programu w pliku pdf miała wielkość 832 KB:

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy

Wysoki i stale rosnący ZUS jest często barierą dla podejmowania działalności gospodarczej. Dlatego zaproponuje wprowadzenie Programu Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców. Samozatrudniony będzie mógł zdecydować, czy chce opłacać ZUS, czy z tego rezygnuje, ponosząc konsekwencje nieopłacania składki. Proponowane rozwiązanie jest szansą, że więcej osób zdecyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej, co zwiększy wpływy do budżetu z podatków, a także zwiększy ilość pieniędzy w systemie ochrony zdrowia. Ponadto wprowadzenie takiej możliwości zapobiegnie likwidowaniu działalności gospodarczej przez osoby, które nie mają wysokich przychodów i nie wytrzymują płacenia składek na ZUS. Dotyczy to w szczególności właścicieli małych sklepów, aptek, warzywniaków, kwiaciarni, zakładów fryzjerskich, warsztatów, zakładów rzemieślniczych - w gestii osób je prowadzących należy pozostawić, czy chcą płacić cały ZUS, czy jedynie składkę zdrowotną.

Zmieniona wersja programu zawierała już zmieniony zapis, dotyczący dobrowolnego ZUS i ten sam plik pdf ma wielkość 28,2 MB:

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy

Wysoki, stale rosnący ZUS jest często barierą dla podejmowania działalności gospodarczej, dlatego wprowadzimy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców. Samozatrudniony będzie mógł zdecydować, czy w trakcie problemów finansowych w prowadzonej działalności chce opłacać ZUS, czy z tego rezygnuje na pewien czas, ponosząc konsekwencje nieopłacania składki. Proponowane rozwiązanie jest szansą, że więcej osób zdecyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej, co zwiększy wpływy do budżetu z podatków, a także zwiększy ilość pieniędzy w systemie ochrony zdrowia.

Pliki[edytuj | edytuj kod]

Plik:Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 2023 wersja 1.pdf

https://web.archive.org/web/20230317214729/psl.pl/wp-content/uploads/2023/02/program-1.pdf

Plik:Program wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 2023 wersja 2.pdf

https://web.archive.org/web/20231030175141/https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/09/Program-PSL.pdf

https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2023/09/Program-PSL.pdf

https://demagog.org.pl/wp-content/uploads/2023/10/Program-PSL.pdf

Przypisy[edytuj | edytuj kod]