Niepoprawni.pl

Z RPedia
Odświeżone logo Niepoprawni.pl z 2021 r.
Logo w wersji świątecznej, z Antkiem w czapce
Pierwsze logo Niepoprawni.pl wzbogacone o Antka
Antek - orzełek wyrażający niepoprawny sprzeciw. Maskotka portalu Niepoprawni.pl
Pierwsze logo Niepoprawni.pl
Wygląd portalu Niepoprawni.pl w grudniu 2023 r.
Wygląd portalu Niepoprawni.pl w lipcu 2008 r.

Serwis skupiający prawicowych, konserwatywnych blogerów politycznych. Został założony w lipcu 2008 r. przez grupę blogerów wywodzącą się z niedoszłej do skutku inicjatywy: blog.media.pl. Misja portalu została w okresie jego powstawania określona następująco:

Głównym celem, jaki nam przyświecał, było stworzenie niezależnego miejsca wolnej wymiany myśli, poglądów, opinii i informacji, do którego nie sięgałyby - wszechogarniające główny nurt polskich mediów informacyjnych - manipulacja, fałsz, kłamstwo i cenzura. Odpowiadamy na postępujący upadek polityki, dziennikarstwa, elit, zanik patriotycznych i obywatelskich postaw. Chcemy promować tradycję, patriotyzm, zaangażowanie obywateli w politykę, propagować prawdę informacyjną, prawdę historyczną dotyczącą Polski i tym samym kształtować świadomość i światopogląd Polaków. Zależy nam na tym, by poczuli się oni w obowiązku dbać o naszą wspólną Ojczyznę.[1]

Przyczyną powstania portalu była głównie cenzura dotykająca ówczesne media głównego nurtu i brak internetowych mediów niezależnych. Dla Internautów w tamtym czasie nie było dostępnych wiele platform, na których mogliby swobodnie przedstawiać swoje poglądy. Na forach onet.pl, gdzie pod artykułami można było umieszczać komentarze panowała największa cenzura. Więcej swobody dla komentatorów o konserwatywnych i prawicowych poglądach oferował ówczesny Salon24.pl Igora Janke, niemniej także tam dochodziło do wyraźnych aktów cenzury, blokowania treści i usuwania użytkowników, w związku z publikowanymi przez nich treściami.

Portal Niepoprawni.pl do czasu powstania prawicowych, komercyjnych mediów elektronicznych był jednym z bardziej popularnych i rozpoznawalnych portali.

Od 2014 r. portal jest prowadzony praktycznie wyłącznie przez Gawriona - blogera, który od samego początku istnienia portalu był właścicielem domeny internetowej oraz wraz z blogerem Kuki oraz DoktorNo tworzył i rozwijał serwis od strony technicznej. W połowie 2013 r. w gronie tzw. redakcji portalu, liczącej ówcześnie kilkanaście osób powstał głęboki kryzys, w wyniku którego w lutym 2014 r. wystartowała nowa wersja portalu Niepoprawni.pl. Część byłych redaktorów portalu Niepoprawni.pl (na czele z Danzem oraz Budyniem78) założyła portal blog-n-roll.pl.

Inicjatywy[edytuj | edytuj kod]

Portale/serwisy internetowe[edytuj | edytuj kod]

Z portalu wywodzą się inicjatywy:

Inne inicjatywy[edytuj | edytuj kod]

Krzyżyki Smoleńskie[edytuj | edytuj kod]

Po zamachu smoleńskim, w 2010 i 2011 r. osoby skupione wokół portalu Niepoprawni.pl wypuściły trzy serie Krzyżyków Smoleńskich - patriotycznych wpinek i zawieszek upamiętniających ofiary zamachu.

Koszulki[edytuj | edytuj kod]

Koszulki Niepoprawni.pl

Portal wypuścił w 2009 roku koszulki z Antkiem oraz logiem portalu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]