Edytujesz Orlen

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie opublikuj zmiany, jeśli na pewno chcesz wycofać edycję.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 46: Linia 46:


=== Polityka powinna wspierać gospodarkę ===
=== Polityka powinna wspierać gospodarkę ===
Gospodarka powinna być bardzo mocno wspierana przez środowiska polityczne. Nieważne, kto rządzi. Jeżeli są wątpliwości w przypadku klasy politycznej, powinny być rozstrzygane na poziomie instytucji, w których odbywa się dialog, ale nie na poziomie mediów i szopki medialnej, którą się odstawia, obniżając wartość championa narodowego.  Na całym świecie biznes lubi ciszę, biznes dba o umowy zawarte w staranności. Czy dziś ktoś usiądzie do stołu z koncernem, w którym chce się ujawniać umowy? To gdzie te umowy rożnych dziwnych prywatyzacji sprzed lat? Czy widzieliście koncern, który ujawniłby publicznie umowy? **Może mamy zrobić komisję, by ktoś na Kremlu włączył sobie odbiornik i dowiedział się wszystkiego? Czy ktoś będzie chciał z nami rozmawiać? Nie!– mówił Obajtek. Apeluję, jako odchodzący prezes: niech ta klasa polityczna w końcu ocenia firmę poprzez efekty biznesowe. Ja nie jestem właścicielem Orlenu. Państwo polskie i fundusze – to oni oceniają firmę, a nie politycy, którzy mają na każde zagadnienie odpowiedź i są ekspertami. '''Tylko nie wiedzą, jakie spustoszenie robią dla tej spółki'''– podkreślił.<ref>https://wpolityce.pl/gospodarka/680359-daniel-obajtek-szopka-medialna-obniza-wartosc-championa</ref> Umowy w zakresie środków zaradczych trzeba czytać w całości - podkreślał, dodając, że szczegółowych zapisów i tak nie można ujawnić ze względu na zawarte w nich klauzule poufności. Co więcej, w cały proces zaangażowane były służby, takie jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), więc nie może być mowy o jakimkolwiek narażeniu bezpieczeństwa państwa. - Podczas spotkań ze służbami były omawiane wszystkie szczegóły transakcji pod kątem bezpieczeństwa kraju, warunków dostaw i różnic cenowych. Co więcej, sprawdzane były również pomioty analizowane pod kątem partnerstwa w tej transakcji - mówił Daniel Obajtek. Jak podkreślał odchodzący prezes Orlenu, zainteresowanych aktywami Lotosu nie było prosto znaleźć. - Oferty trafiły do 36 firm z całego świata - wyliczał.<ref>https://www.wnp.pl/nafta/daniel-obajtek-zdradza-szczegoly-przejecia-lotosu,800956.html</ref>
Gospodarka powinna być bardzo mocno wspierana przez środowiska polityczne. Nieważne, kto rządzi. Jeżeli są wątpliwości w przypadku klasy politycznej, powinny być rozstrzygane na poziomie instytucji, w których odbywa się dialog, ale nie na poziomie mediów i szopki medialnej, którą się odstawia, obniżając wartość championa narodowego.  Na całym świecie biznes lubi ciszę, biznes dba o umowy zawarte w staranności. Czy dziś ktoś usiądzie do stołu z koncernem, w którym chce się ujawniać umowy? To gdzie te umowy rożnych dziwnych prywatyzacji sprzed lat? Czy widzieliście koncern, który ujawniłby publicznie umowy? **Może mamy zrobić komisję, by ktoś na Kremlu włączył sobie odbiornik i dowiedział się wszystkiego? Czy ktoś będzie chciał z nami rozmawiać? Nie!– mówił Obajtek. Apeluję, jako odchodzący prezes: niech ta klasa polityczna w końcu ocenia firmę poprzez efekty biznesowe. Ja nie jestem właścicielem Orlenu. Państwo polskie i fundusze – to oni oceniają firmę, a nie politycy, którzy mają na każde zagadnienie odpowiedź i są ekspertami. '''Tylko nie wiedzą, jakie spustoszenie robią dla tej spółki'''– podkreślił.<ref>https://wpolityce.pl/gospodarka/680359-daniel-obajtek-szopka-medialna-obniza-wartosc-championa</ref>


=== Ceny paliw idą w górę. Nie bez znaczenia są roszady w Orlenie ===
=== Ceny paliw idą w górę. Nie bez znaczenia są roszady w Orlenie ===
Wkład na RPedia jest udostępniany na licencji Creative Commons – za podaniem autora (szczegóły w RPedia:Prawa autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej, lub kompatybilnych. PROSIMY NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Edycja strony jest możliwa po udzieleniu odpowiedzi na poniższe pytanie (więcej informacji)

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)
Źródło: „https://rpedia.pl/w/Orlen