Edytujesz Krzyżyk Smoleński

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie opublikuj zmiany, jeśli na pewno chcesz wycofać edycję.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 2: Linia 2:
[[Plik:Krzyżyk naklejka.jpg|mały|Projekt naklejki z Krzyżykiem Smoleńskim]]
[[Plik:Krzyżyk naklejka.jpg|mały|Projekt naklejki z Krzyżykiem Smoleńskim]]


'''Krzyżyki Smoleńskie''' - krzyżyki z biało-czerwoną szachownicą, z podpisem "KATYŃ 10.04.2010" w postaci metalowych wpinek oraz zawieszek, wydane bezpośrednio po 2010 roku w trzech seriach przez portal [[Niepoprawni.pl]]. Serie wynosiły po kilka tysięcy egzemplarzy. Krzyżyki były dystrybuowane jako cegiełki. Cegiełki wspierały upamiętnienie ofiar [[Zamach smoleński|Zamachu Smoleńskiego]].
'''Krzyżyki Smoleńskie''' - krzyżyki z biało-czerwoną szachownicą, z podpisem "KATYŃ 10.04.2010" w postaci metalowych wpinek oraz zawieszek, wydane bezpośrednio po 2010 roku w trzech seriach przez portal [[Niepoprawni.pl]]. Serie wynosiły po kilka tysięcy egzemplarzy. Krzyżyki były dystrybuowane jako cegiełki. Dochód z cegiełek wspierał upamiętnienie ofiar [[Zamach smoleński|Zamachu Smoleńskiego]].
 
Projekt krzyżyków został stworzony przez [[Ma (bloger)|Ma]].


Krzyżyki z pierwszej serii były delikatnie drobniejsze. Krzyżyki były sygnowane z tyłu napisem Niepoprawni.pl.
Krzyżyki z pierwszej serii były delikatnie drobniejsze. Krzyżyki były sygnowane z tyłu napisem Niepoprawni.pl.
Motyw Krzyżyka Smoleńskiego został wykorzystany na tablicy pamiątkowej w Marayong w Australii<ref>https://www.zrobtosam.com/PulsPol/Puls3/index.php?sekcja=1&arty_id=10364</ref><ref>https://wpolityce.pl/polityka/112330-polonia-z-sydney-rowniez-pamieta-non-omnis-moriar-wzruszenie-i-lzy-widac-bylo-na-twarzach-wielu-osob</ref>.
== Przypisy ==
<references />
Wkład na RPedia jest udostępniany na licencji Creative Commons – za podaniem autora (szczegóły w RPedia:Prawa autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej, lub kompatybilnych. PROSIMY NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Edycja strony jest możliwa po udzieleniu odpowiedzi na poniższe pytanie (więcej informacji)

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)